Krüptovaluuta rahakott
Kolmas variant on panustada mitmesugustesse krüptorahabörsil kaubeldavatesse fondidesse (ETF-idesse). Ühed ETF-id keskenduvad konkreetsele krüptorahale, näiteks Bitcoinile või Ethereumile 50 sissemakseta kasiino boonust. Seda ostes võetakse positsioon krüptovaluutas, ilma et peaks ise krüptoraha ostma või hoidma. On olemas ka mitme krüptoraha ETF-id, mis hõlmavad näiteks maailma suurimaid krüptorahasid. Need ETF-id pakuvad laiemat kokkupuudet krüptorahaturuga ning võivad aidata hajutada riske mitme krüptoraha vahel.
Positsiooniga kauplemine võib olla kasumlik strateegia kauplejatele, kes tunnevad end mugavalt mõõduka kuni kõrge riskiga ja kellel on pikaajaline investeerimishorisont. See on vähem nõudlik lähenemine kui päevakauplemine või swing trading, kuid nõuab krüptovaluutaturu ja suundumuste sügavamat mõistmist. Siiski on oluline märkida, et positsioonidega kauplemine ei sobi kõigile ja sellega kaasneb märkimisväärne risk raha kaotada.
Krüptovaluutade maailm on rikas ja mitmekesine, kus iga alaliik pakub oma unikaalseid omadusi ja funktsioone. Siin on lühike ülevaade krüptovaluutade levinumatest alaliikidest ja liigituskriteeriumidest:
Krüptovaluuta onecoin
5. Onecoin pidi muutuma avalikult kaubeldavaks xcoinx platvormi kaudu juba juunis. Miks on 5 kuud hiljem endiselt igalpool kirjas “coming soon”, mitte ühtegi funktsionaalsust lehel pole, mitte midagi osta ega müüa ei saa ja FAQ tekst on kopeeritud bitcoini kauplemisplatvormilt ilma isegi firmanime ja täiesti lambiseid “Why was the site down?” tüüpi küsimusi muutmata.
Krüptoraha ostmine võib olla riskantne, sest krüptovaluutade hinnad on eriti volatiilsed ja võivad kiiresti muutuda. Seetõttu on oluline, et enne investeerimist teha põhjalik uurimistöö ja mõista krüptovaluuta, millesse soovite investeerida. Samuti tuleb arvestada, et krüptoraha ei ole FDIC-iga tagatud, mistõttu investeering võib kaotada.
Paku sellele inimesele välja, et võtate tema kodu peale laenu ja investeerite selle ära. Sellise 600% garanteeritud tootluse juures ainuõige käitumisviis, sest ta ju ei maksa selle laenu eest isegi mitte 10% intressi. Mis saaks veel parem idee olla?
OneCoin also claimed to have a private “blockchain,” or a digital ledger identifying OneCoins and recording historical transactions. But, in reality, OneCoin lacked a true blockchain — that is, a public and verifiable blockchain. Indeed, by approximately March 2015, GREENWOOD and IGNATOVA had started allocating to members OneCoins that did not even exist in OneCoin’s purported private blockchain, referring to these coins as “fake coins.” By at least June 2015, GREENWOOD and IGNATOVA began emailing one another models tabulating current and projected future trader package sales volumes along with outstanding tokens and OneCoins. The spreadsheets identified separate lines for “mined coins,” “mined coins (real),” and “fake coins.” The references to “fake coins” in those records referred to OneCoins that had been distributed to members but did not exist on the OneCoin “blockchain.” Two months later, in August 2015, IGNATOVA wrote to GREENWOOD, in an email with the subject line, “I am afraid this is an issue,” “This is the implication from the big sales 4 weeks ago. 1.3 fake coins. We are fucked, this came unexpected and now needs serious, serious thinking.”
GREENWOOD and IGNATOVA promoted OneCoin, including at official OneCoin events all over the globe. One such event, called “Coin Rush,” was held at Wembley Arena in London on June 11, 2016. Thousands of OneCoin members attended Coin Rush. During the event, GREENWOOD introduced IGNATOVA to the crowd, stating in part: “This is the creator, the mastermind, the founder of cryptocurrency, of OneCoin . . . Now, this will be the biggest welcoming on stage that we’ve ever done in history.” Then, to the tune of Alicia Keys’s “Girl on Fire,” and surrounded by actual onstage fireworks, IGNATOVA strode onto the Wembley Arena stage wearing a red ball gown. She proceeded to repeatedly and favorably compare her fraudulent cryptocurrency to Bitcoin, stating, among other things, “OneCoin . . . is supposed to be the Bitcoin killer” and “In two years, nobody will speak about Bitcoin anymore.”
Krüptovaluuta maksustamine
Tabeli 8.1 puhul peate lisaks sellele sisestama panustamisest saadud tulu kuupäeva. Kuna tõenäoliselt ühendate oma panustamisest saadava tulu, peaksite sisestama 31.12.202(3) sõltuvalt sellest, millisel aastal tehing toimus.
b) Laenulepinguga kohustub üks isik (laenuandja) andma teisele isikule (laenusaaja) rahasumma või asendatava asja (laen), laenusaaja aga kohustub tagasi maksma sama rahasumma või tagastama sama liiki asja samas koguses ja sama kvaliteediga (võlaõigusseaduse § 396 lg 1. Seega, üldreeglina tuleb tagastada sama rahasumma, mis laenati. Ehk näiteks kui laenati 1 Ether, tuleb ka tagastada 1 Ether või kui laenati 1000 eurot, siis tuleb tagastada 1000 eurot.
Näiteks, kui isik ostis ühe bitcoin’i hinnaga 18 000 eurot ja müüs hinnaga 10 000 eurot, siis ta ei pea tehingut deklareerima, sest isik ei teeninud sellelt tulu. Kui aga olukord on vastupidine ehk isik ostis ühe bitcoin’i hinnaga 10 000 eurot ja müüs selle maha hinnaga 18 000 eurot, siis tuleb teenitud 8000 eurot deklareerida füüsilise isiku tuludeklaratsioonil ning tasuda sellelt 20-protsendine tulumaks.
Kas ja millal tuleb krüptorahalt tasuda maksud? Lühidalt öeldes tekib maksukohustus kolmel juhul: konverteerides seda tavavaluuta vastu, vahetades mõne muu krüptovaluuta vastu või kasutades seda kaupade või teenuste eest tasumiseks.